جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • وزیر ورزش و جوانان، تا چند روز آینده به خراسان جنوبی سفر خواهد کرد

   حسن عزیزی؛ مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در اولین شورای عالی ورزش استان در سال 98:

   وزیر ورزش و جوانان، تا چند روز آینده به خراسان جنوبی سفر خواهد کرد

    وزیر ورزش و جوانان، تا چند روز آینده به خراسان جنوبی سفر خواهد کرد

   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در اولین شورای عالی ورزش استان در سال 98: اولین دستور کار شورای عالی ورزش استان تحقق حضور عزتمندانه ورزش استان در لیک های برتر ورزشی کشور است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اولین جلسه شورای عالی استان در سال 98، با دستور کار کاویدن راهکارهای چگونگی حضور عزتمندانه ورزش استان در لیگ های برتر بخصوص کشتی و تبیین درخواست ها و انتظارات، ارایه و تبیین طرح پیش نویس میان مدت سند توسعه ورزش استان (تقسیم کار استانی) تا افق 1400 ، واکاوی فرصت های سرمایه گذاری در ورزش استان و رونق بخشی به کسب و کارهای مرتبط با آن و پایش نظام‌ آماری و سرانه فضاهای ورزشی و با ارایه چند درخواست از جمله اختصاص درصدی از عوارض نوسازی و صدور پروانه احداث فضاهای ورزرشی در بخش های دولتی ، خصوصی و غیر دولتی توسط شهرداری هابرای کمک به توسعه ورزش استان، کسر سر جمع اعتبارات موضوع یک درصد ماده 53 قانون الحاق (2) به صورت استانی و اختصاص آن برای کمک به توسعه ورزش استان،اختصاص ردیف بودجه ای مستقل برای تامین هزینه های نگهداری و جذب نیرو و تامین اعتبارات هزینه ای حامل های انرژی استادیوم 15 هزار نفری بیرجند و تبیین وضعیت آن، طرح درخواست تامین اعتبار از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای بهره مندی از مشاورین در کیفیت بخشی به احداث 174 پروژه ورزشی استان، درخواست تامین اعتبار علاوه بر اعتبارات مصوب شده برای احداث کورت های اسکواش در آماده سازی زیر ساخت مورد نیاز میزبانی رویدادهای بین المللی بیرجند جونیور در اسفند ماه سال جاری و ارایه گزارش وضعیت پیگیری اجرای مصوبات ورزشی سفر استاندار به شهرستان ها تشکیل جلسه داد.
   به نقل از خبرگزاری برنا استان، اولین جلسه شورای عالی ورزش خراسان جنوبی در سال 98 به ریاست محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و دبیری حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان استان عصر امروز 12 شهریور ماه برگزار شد.
   حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این شورا، با بیان اینکه جلسه شورای عالی ورزش استان بعد از سال 94، اولین بار است که تشکیل جلسه می دهد، عنوان کرد: اولین دستور کار حضور عزتمندانه ورزش استان در لیک های برتر ورزشی است.
   وی با بیان اینکه حضور کشتی گیران خراسان جنوبی در لیگ برتر کشتی فرنگی آزاد کشور زمینه ساز اتفاقات بسیار خوبی برای ورزش استان و گسترش توریسم ورزشی در استان است، گفت: اگر خراسان جنوبی جایگاه تیم های اول یا دوم را از آن خود کند می تواند جواز ورود به جام باشگاه ها را نیز کسب کند.
   وی با اشاره به سخنان استاندار تاکید کرد: از ورزش باید برای معرفی جاذبه ها و پتانسیل های جغرافیایی و صنعتی استان نهایت بهره را برد.
   عزیزی از تشکیل کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی به ریاست معاون سیاسی و کمیته توسعه منابع و جذب مشارکت به ریاست معاون اقتصادی استاندار خبرداد و بیان کرد: برای میزبانی مسابقات کشتی آزاد حداقل 150 میلیون تومان اعتبار نیاز است و برای عقد قرار داد با کشتی گیران نیز حداقل نیازمند 300 میلیون تومان اعتبار هستیم.
   عزیزی افزود: در این میزبانی 34 تیم و 500 نفر در استان حضور خواهند یافت.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه ورودی تیم ها 50 میلیون تومان است که اداره کل تامین خواهد کرد ادامه داد: در همین راستا با فدارسیون و بخش خصوصی هم مذاکره شده است.
   وی به سند پیش نویس ورزش استان به عنوان دستور کار دوم این جلسه اشاره کرد و گفت: در توسعه ورزش گردشگری می توانیم کمک کنیم و یکی از اولویت های ما ارتباط با کشورهای همسایه به ویژه افغانستان است که در سطح عالی می تواند به استان کمک کند.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با تاکید براینکه ما بارویکردهای جدیدی در دستورکار داریم عنوان کرد: گسترش ورزش همگانی را به صورت متوازن در همه هیات در دستور کار داریم و اعتباراتی به هیات ورزشی بر اساس طرح آمایش خواهیم داد تا بتوانند در مسابقات کشوری شرکت کنند ولی معتقد به اعزام ورزشکاران در تمامی رشته های ورزشی نیستیم.
   وی ادامه داد: در حوزه توسعه ورزش همگانی اولویت های ما مشارکت حداکثری مردم، تمرکز بر ورزش بانوان و ایجاد عدالت جنسیتی در توزیع امکانات و تجهیزات ورزشی است.
   عزیزی گفت: حلقه مفقوده استان توسعه ورزش تربیتی است که می تواند ورزش را توسط نهادهای نظام مند اجرایی و توسعه دهند.
   مدیرکل ورزش و جوانان به ورزش قهرمانی اشاره کرد و گفت: فراهم کردن و عضویت ورزشکاران به تیم ملی، دعوت شده به تیم ملی، افراد اعزام شده به تیم ملی باید در دستور کار قرار گیرد.
   وی گفت: سرانه ورزشی در استان ما 31 سانتی متر مربع است،این در حالیست که استاندار آن در سطح کشوری یک متر و 20 سانتی متر است.
   عزیزی از وجود 31 هزار ورزشکار بیمه شده در استان خبرداد و بیان کرد: در برنامه توسعه ششم باید پتانسیل ها و مزیت های استان رصد شود و متاسفانه در این برنامه دستگاه های اجرایی به وظیفه خود عمل نمی کنند.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه توسعه ورزش حرفه و حضور نمایندگان کشور در مسابقات بین المللی می تواند معرف استان باشد خاطرنشان کرد: در دوومیدانی جهت حضور ورزشکارمان در پاراالمپیک سرمایه گذاری و امکانات خوبی برای حضورش فراهم کردیم.
   وی از نبود آمایش فضای ورزشی دستگاه های اجرایی و نبود اطلاعات زمین های کاربری در استان خبرداد و بیان کرد: در همین راستا کتابچه سرمایه گذاری ورزش استان را تدوین می کنیم و به تفکیک شهرستان ها در اختیار سرمایه گذاران می گذاریم.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با تاکید براینکه تغییرمدیرتی و جوانگرایی در هیات ورزشی نیازمند هستیم خاطرنشان کرد: اختصاص درصدی از عوارض نوسازی فضای ورزشی از سوی شهرداری به توسعه ورزش، کسر سرجمع اعتبارات پژوهشی، اختصاص اعتبارات به جذب نیرو و تامین نگهداری ورزشگاه 15 هزار نفری، تامین اعتبار سازمان مدیریت برنامه ریزی استان برای بهره مندی از مشاورین باکیفیت از خواسته های ماست .
   وی از 12 چمن مصنوعی برای شهرستان ها خبرداد و بیان کرد: این زمین ها در دهه فجر به بهره برداری می رسد.
   وی به ظرفیت های قانونی در استفاده از توسعه ورزش اشاره کرد و گفت: وزیر ورزش و جوانان شنبه استان سفر خواهند کرد که این درخواست را از ایشان هم خواهیم کرد.
   سیده اعظم اسلامی رییس گروه ورزش بانوان استان نیز در این شورا ضمن تشکر از توجه مدیر کل ورزش استان به مقوله ورزش بانوان گفت: در سطح استان تنها 8 سالن ورزشی ویژه بانوان داریم که همین تعداد هم در ساعاتی توسط آقایان استفاده می شود که این موضوع بر خلاف توزیع عادلانه امکانات ورزشی در حوزه جنسیتی است.
   اسلامی خاطر نشان کرد: برخی ادارات و نهادها فضاهای ورزشی بسیار خوبی در اختیار دارند که در صورت امکان بعضی ساعات روز می بایست به صورت رایگان در اختیار بانوان ورزشکار قرار گیرد.
   وی در پایان ابراز امیدواری کرد: شورای عالی ورزش حداقل یک مصوبه در جهت ارتقاء سطح ورزش بانوان استان داشته باشد .
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,440,307
تعداد بازدید امروز : 219
تعداد بازدید دیروز : 2,030
آخرین به روزرسانی : 1398/06/31
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.