جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • پدرام نایب زاده رییس هیئت نجات غریق و غواصی خراسان جنوبی شد

   پدرام نایب زاده رییس هیئت نجات غریق و غواصی خراسان جنوبی شد

   پدرام نایب زاده رییس هیئت نجات غریق و غواصی خراسان جنوبی شد

   مجمع انتخاب رییس هیئت نجات غریق و غواصی خراسان جنوبی به ریاست رییس فدراسیون برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، ظهر امروز مجمع انتخاب رییس هیئت نجات غریق و غواصی خراسان جنوبی به ریاست ایلخان نوری، رییس فدراسیون و با حضور مهران سرپرست، مدیرکل ورزش و جوانان و اعضای مجمع در خانه جوان بیرجند برگزار شد که در پایان پدرام نایب زاده توانست با کسب 12 رای از 17 رای اعضای مجمع به مدت 4 سال ریاست هیئت نجات غریق و غواصی استان را برعهده بگیرد.
   ایلخان نوری، رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در این مجمع با بیان اینکه نجات غریق از رشته‌های مهم نه تنها در حوزه قهرمانی بلکه در بخش امداد و نجات جان مردم از اهمیت برخوردار است، افزود: در هشت سال اخیر ۷۰ هزار نفر توسط افراد نجات غریق از غرق شدن در سواحل و استخرهای کشور نجات یافتند
   رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی اظهار داشت: منجی غریق با تدریس، آموزش و کار مستمر به مدرس توانمندی تبدیل می شود لذا به مقوله آموزش باید توجه ویژه شود، خاطرنشان کرد: باید کلاس های ارتقای آموزشی و بازآموزی و تقویت مدرسان در دستور کار هیات نجات غریق و غواصی استان باشد تا موجب ارتقای کیفی کار منجیان شود.
   نوری گفت: در بخش تعداد مدرس، مربی و داور در خراسان جنوبی نیاز به کار است و یکی از برنامه های مهمی که هر سال داریم بحث قهرمانی کشور است که خوش درخشیدن در آن برنامه هم باید در دستور کار هیات نجات غریق و غواصی استان باشد.
   رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی اظهار داشت: اخلاق مداری در نجات غریق حرف اول را می زند و احترام به پیشکسوتان و راهنمایی گرفتن از آنها چیزی است که ما در فدراسیون به عنوان اولویت نخست به آن نگاه می کنیم که امیدواریم در این راه موفق باشیم و شاهد روزهای خوبی در خراسان جنوبی در حوزه آموزش و امداد و نجات و هم در حوزه قهرمانی باشیم.
   وی ادامه داد: سامانه منجیان غریق و غواصی کشور را راه اندازی کردیم و هدف از ایجاد این سامانه ثبت اطلاعات همه نیروهای متخصص نجات غریق در فدراسیون است.
   نوری گفت: بیمه ویژه برای منجی های غریق پیش بینی شده که با یک مبلغ ناچیز قراردادی با بیمه رازی منعقد کردیم تا دغدغه های منجیان غریق با توجه به مسئولیت سنگینی که بر دوش آنهاست کاهش یابد.
   مهران سرپرست، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم در این نشست با بیان اینکه بخشی از کارکرد هیات نجات غریق و غواصی با حوزه اوقات فراغت جوانان و جامعه پیوند می خورد افزود: این نشان می دهد که این هیات جایگاهی فرا حوزه ورزش دارد و رویکردهایی که در حوزه امداد و نجات و تخصصی دارد جایگاه ویژه ای به این هیات داده است.
   مهران سرپرست افزود: یکی از مشکلاتی که در ورزش کشور وجود دارد این است که سازمان ها متصل به چند نفر اداره می شود و اغلب هیات ها و فدراسیون های ورزشی این مشکل را دارند چون معمولاً مبنای تنظیم برنامه های ما براساس یک برنامه نیست کارها خیلی نظام مند نیست.
   وی اظهار داشت: ساختار هیات ورزشی را براساس آیین نامه هیات های ورزشی تبدیل به حوزه عملیاتی کرده ایم و ۴۵ صفحه جدول خام ۱۲ ماه قبل تقدیم هیات های ورزشی شده که ساختار اداری، مالی و… در این آیین نامه بیان شده و می تواند به عنوان مجموعه ای که اطلاعات را در اختیار رئیس هیات های ورزشی قرار دهد، مورد استفاده قرار گیرد.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: مبنای ساختار ترسیم شده براساس شرح وظایفی است که برمبنای آیین نامه هیات های ورزشی مصوب هیات وزیران است و برای تنظیم یک برنامه استفاده می شود و نظام ارزیابی هم موجود است.
   وی گفت: یکی از مشکلات ما در گذشته عدم توزیع متوازن فرصت ها، منابع و امکانات بود که رئیس هیات نجات غریق استان باید بتواند ساختاری را ترسیم کند که از همه تفکرات، عقاید و نیروها بر مبنای یک برنامه و بهره گیری از خرد جمعی کار را پیش ببرد.
   وی با اظهار اینکه در خراسان جنوبی به موضوع بهره گیری از خرد جمعی کمتر توجه شده است افزود: نگاه های انحصاری که در چند دهه ایجاد شده، نگاه خارج از حوزه مرکز استان را نمی پذیرفت که در حال حاضر این موضوع اصلاح شده است .
   در انتهای این جلسه از زحمات داریوش اعتمادی که مدت 16 سال رییس هیئت نجات غریق خراسان جنوبی بود، قدردانی وتشکر شد. .
   کاظم چراغ بیرجندی،مریم ثاقب جو و هلن حسینی از طرف منتخب اعضای مجمع به عنوان اعضای هیئت رییسه هیئت نجات غریق و غواصی خراسان جنوبی معرفی شدند.
   گالری
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,346,365
تعداد بازدید امروز : 1,281
تعداد بازدید دیروز : 2,086
آخرین به روزرسانی : 1398/05/27
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.