جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • احداث سالن تخصصی تیر اندازی در سال جاری/ اختصاص اعتبار ویژه برای مجموعه 15000 نفری غدیر

   در نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی عنوان شد

   احداث سالن تخصصی تیر اندازی در سال جاری/ اختصاص اعتبار ویژه برای مجموعه 15000 نفری غدیر

   احداث سالن تخصصی تیر اندازی در سال جاری/ اختصاص اعتبار ویژه برای مجموعه 15000 نفری غدیر

   مهران سرپرست در این نشست سال 98را سال عمرانی و زیرساختی ورزش استان دانست و تاکید کرد: با وجود برگزاری مسابقات بین المللی اسکواش در بیرجند و ثبت جام خاوران شطرنج در تقویم ورزشی نیازمند همکاری کلیه دستگاه های اجرایی به ویژه مجموعه استانداری گه همیشه حامی ورزش و جوانان بوده و سازمان برنامه و بودجه استان هستیم.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نشست خبری تحلیلی مدیر کل ورزش و جوانان استان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

   مهران سرپرست در این نشست سال 98را سال عمرانی و زیرساختی ورزش استان دانست و تاکید کرد: با وجود برگزاری مسابقات بین المللی اسکواش در بیرجند و ثبت جام خاوران شطرنج در تقویم ورزشی نیازمند همکاری کلیه دستگاه های اجرایی به ویژه مجموعه استانداری گه همیشه حامی ورزش و جوانان بوده و سازمان برنامه و بودجه استان هستیم.

   توزیع اعتبارات بر اساس اولویت ها در دستورکارما قرار گرفته

   سرپرست با بیان اینکه توزیع متوازن امکانات و موانع یکی از موضوعاتی بود که ما در اولین قدم به آن پرداختیم گفت: خیلی ها این عمل را متصور نمی دانستند اما وقتی عمل و سیاست ها با یکدیگر همخوانی داشت رنگ واقعیت به خود گرفت.

   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نوع تفکر به قوانین و استفاده از ظرفیت های موجود و فرهنگ های حاکم یکی از هنرهای مدیران باید باشد ادامه داد: اصلاح شیوه ها، مکان های آسیب پذیر ویژه دیده شوند و توزیع اعتبارات بر اساس اولویت ها در دستورکارما قرار گرفته است.

   کسب مقام دوم کشور در زمینه رشد ورزشکار سازمان یافته

   سرپرست گفت: امروز به مدد همه دست اندرکاران ورزش، خراسان جنوبی مقام دوم کشور در زمینه رشد ورزشکار سازمان یافته را بدست آورده ادامه داد به زودی سامانه جامع ارزیابی اداره کل رونمایی خواهدشد. وی اطلاع رسانی و روابط عمومی از طریق رسانه ها را یکی از اولویت های اداره کل دانست.

   وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 25 میلیارد تومان اعتبار عمرانی در اداره کل ورزش و جوانان استان هزینه شد و اکنون 155 پروژه عمرانی فعال در استان در حال اجرا داریم که 70 پروژه توسط خیرین در حال احداث است. وی به توسعه امکانات ورزشی در استان اشاره کرد و گفت: سرانه ورزشی در شهرستان های استان فاصله های زیادی با مرکز استان و کشور دارد که از جمله دلایل آن را بعد مسافت و جدید التاسیس بودن برخی شهرستان ها برشمرد.

   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به سرانه فضاهای ورزشی استان گفت: تا پایان سال 1400 باید به عدد7 دهم درصد از حیث سرانه ورزشی برسیم در حالی که هم اکنون این رقم به 4 دهم درصد می رسد.

   اعتبارات عمرانی خراسان جنوبی از مرز 50 میلیارد تومان گذشت

   مهران سرپرست سال 98 را سال زیرساختی ورزشی استان نامید و ادامه داد: به اذعان مسؤلین دفتر فنی وزارت ورزش و جوانان هم اکنون با کیفیت ترین پروژه های ورزشی کشور در استان خراسان جنوبی در حال ساخت است. از این رو در سال جاری اعتبارات عمرانی خراسان جنوبی از مرز 50 میلیارد تومان گذشت و خوشبختانه هیچ قراردادی از سوی پیمانکاران لغو یا خاتمه پیمان نشده است.

   کلنگ زنی و احداث ساخت سالن اختصاصی تیراندازی در استان

   سرپرست گفت از وزیر ورزش و جوانان درخواست کرده ایم تا با توجه به کسب سهمیه المپیک توسط نجمه خدمتی، اعتبار احداث سالن اختصاصی تیراندازی با تجهیزات مناسب را برای استان در نظر بگیرد و این امر در سال جاری محقق خواهد شد.

   وی خاطرنشان کرد: در صورت موافقت استاندار آمادگی داریم تا چهار پروژه سالن و استخر برای شمال شهر بیرجند احداث کنیم اما متاسفانه با توجه به عدم توجه مسولان برخی دستگاه های اجرایی استان به کار مشارکتی در خصوص تامین زمین برای ایجاد پروژه زمین چمن مصنوعی در شمال شهر به مشکل خوردیم.

   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: هیچ نگاه درآمدی به مکان های ورزشی در استان نداریم و این در حالی است که در سایر استانها مبالغ هنگفتی توسط مستاجرین اماکن ورزشی بابت اجاره بها پرداخت می شود.

   وی از اعتبار یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای توسعه پروژه استادیوم ورزشی غدیر خبر داد و افزود: پیست موتورسواری و سالن سرپوشیده 5 هزار نفری بخشی از جزئیات توسعه این مجموعه ورزشی است.

   وی از سازمان مدیریت و برنامه بودجه استان خواست تا برای نگهداری این پروژه که برای بهره برداری از آن هزینه های بسیاری صورت گرفته، اعتبارات ویژه ای در نظر بگیرند.

   سرپرست خاطرنشان کرد: امیدواریم شیوه تخصیص اعتبارات همچون سال گذشته باشد تا بتوانیم پروژه ساخت سالن بین المللی اسکواش را به زودی به اتمام برسانیم چون نیازمند 3 میلیارد تومان دیگر است و نمایندگان این مسابقات بین المللی در دی ماه برای ارزیابی به استان سفرخواهند کرد.

   خروج انتخابات هیات ورزش همگانی به انتصابی

   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از خروج انتخابات هیات ورزش همگانی به انتصابی خبرداد و بیان کرد: 8 طرح ملی پایدار زنان در کشور در حال اجرا است و وزارت ورزش و جوانان به دنبال انتصابی کردن این هیات است تا اعتبارات این هیات بتواند در برگیرنده همه جوامع روستایی و عشایری و شهری باشد.

   سرپرست تشکیل شورای ورزش همگانی به مدیریت شخص استاندار، افزایش تعداد همایش ها و جشنواره ها، طرح توسعه ورزش همگانی جزء برنامه های ویژه اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی دانست و عنوان کرد: آمادگی برای احداث 8 ایستگاه های ورزشی ثابت در مرکز استان داریم.

   اولویت ما طرح استعدادیابی در آموزش و پرورش استان

   وی به ورزش قهرمانی اشاره کرد و افزود: اولویت ما طرح استعدادیابی در آموزش و پرورش استان طی 45 روز است و مبنای ما معلمان ورزش مدارس خواهد بود که در همین راستا کلیه معلمین ورزش توجیه و نفرات برتر و مستعد شهرستانی را به استان معرفی و بعد به پایگاه های قهرمانی معرفی می شوند.

   گالری
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,440,338
تعداد بازدید امروز : 250
تعداد بازدید دیروز : 2,030
آخرین به روزرسانی : 1398/06/31
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.