جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • اداره ورزش و جوانان شهرستان بیرجند
  • برگزاری هفتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بیرجند

   برگزاری هفتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بیرجند

   هفتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بیرجند در سال 97، به ریاست فرماندار بیرجند برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان بیرجند، هفتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بیرجند برگزار شد.
   در این جلسه فرماندار شهرستان بیرجند ضمن بیان اینکه اسناد بالادستی وزارت ورزش و جوانان در تعامل با وزارت کشور در خصوص نحوه برگزاری جلسات ستاد و کمیته های تخصصی تعیین تکلیف شده استبیان داشت: برای کار در حوزه جوانان برنامه های مدونی وجود دارد و لازم است در کمیته های تخصصی این مباحث مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفته و در جلسه ستاد مطرح و تصیماتی نیز اتخاذ شود.
   ناصری گفت: کمیته های تخصصی موقعیت مناسبی برای بررسی دقیق موضوعات مربوط به جوانان است تا بعد از بررسی طرح های پژوهشی و تحقیقات انجام شده در این کمیته ها، نسخه علمی در خصوص بحران های هویتی شامل بحران های شغلی، فرهنگی، اجتماعی و در بعضی موارد دینی و مذهبی که به نوعی دامان جوانان را گرفته است چاره اندشی شود و در راستای اجرای طرح های پژوهشی علاوه بر پرسش از جوانان خانواده ها نیز اظهار نظر نمایند.
   حسینی رئیس کمیته امداد منطقه یک شهرستان بیرجند، با اشاره به اینکه 5 هزار و 188 خانوار تحت پوشش کمیته امداد منطقه یک این شهرستان می باشند، اظهار داشت: از این تعداد 1 هزارو 191 نفر در رده سنی 20 تا 30 سال می‌باشند.
   وی از حمایت 165 دانشجو و 1100 دانش‌آموز توسط کمیته امداد منطقه یک بیرجند نیز خبر داد.
   رئیس کمیته امداد منطقه یک بیرجند تصریح کرد‌: در حوزه فرهنگی و مشاوره دوره‌های آموزشی برای همسران و زوج‌های جوان، مهارت‌های نوجوانان، حجاب و عفاف، آسیب‌های اجتماعی، دانشجویان، دختران در آستانه ازدواج برگزار شده است که 210 نفر طی 101 ساعت آموزش مشارکت داشته‌اند.
   همچنین حسینی به برگزاری مشاوره‌های فردی و گروهی در قالب سلامت معنوی، ترغیب به تحصیل و هدایت تحصیلی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد.
   وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال یک میلیارد و 700 میلیون ریال برای احداث و خرید خانه مددجویان مساعدت شده و 120 کمک ‌هزینه ازدواج به مبلغ دو میلیارد و 660 میلیون ریال نیز در اختیار جوانان تحت پوشش کمیته امداد منطقه یک بیرجند قرار گرفته است.
   درابتدای این جلسه شهرام بازیار رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بیرجند و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان، دستور کار هفتمین جلسه ستاد را ارائه کرد.
   گالری
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,282,315
تعداد بازدید امروز : 767
تعداد بازدید دیروز : 2,659
آخرین به روزرسانی : 1398/05/01
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.