جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • خراسان جنوبی، میزبان والیبال دختران کشور در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی

   در نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی عنوان شد:

   خراسان جنوبی، میزبان والیبال دختران کشور در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی

   خراسان جنوبی، میزبان والیبال دختران کشور در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی

   مهران سرپرست: نیاز تشکیلات ورزش و جوانان، ابلاغ سیاست ها و برنامه ها در حوزه های گسترده کاری آن، توسط رسانه برای اطلاع جوانان و ورزشکاران حتی در دورترین نقطه مرزی استان است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، با توجه به فرارسیدن 26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش( آغاز هفته ورزش) و برگزاری المیپیاد استعدادهای برتر ورزشی به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی استان و کشور ، ظهر امروز نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان استان، به همین منظور و با هدف تشریح برنامه های استانی اعم از: میزبانی ، اعلام هیاتهای شرکت کننده و تشریح برنامه های مهم استانی در ایام مذکور ، برگزار شد.
   در این نشست مهران سرپرست ضمن بیان اینکه بخش عمده ای از توفیقات ورزش و ورزشکاران مرهون زحمات رسانه هاست بیان داشت: برای رسیدن به ادبیات دولتی از فلسفه شکل گیری تشکیلات ورزش و جوانان، نیازمند داشتن برنامه ای مدون، در قالب سند توسعه راهبردی ورزش و جوانان و تعامل با سایر دستگاههای متولی امر جوانان، سازمان های مردم نهاد استانی، هیات های ورزشی هستیم که در این بین رسانه در کنار ورزش و جوانان، پیام رسان تلاش ها و اهداف ما، حتی به دورترین نقاط استان خواهد بود.
   وی گفت: فهم سازمانی از مأموریت ها و ایجاد فرصت های برابر، برای تمامی جوانان و ورزشکاران، از اصول اساسی کار ماست و از رسانه توقع داریم به کمک ورزش و جوانان آمده چرا که نگاه ما به رسانه، نگاهی مشورتی خواهد بود.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه، ما به دنبال حفظ قدرت و غرور ورزش استان و کشور در میادین ملی و بین المللی هستیم، اظهار کرد: نماینده فوتبال استان در لیگ با قدرت در حال بازی است و تلاش می کنیم تا در رشته های بسکتبال، والیبال و هندبال هم نمایندگانی داشته باشیم و امید است با برنامه ریزی موجود در سال آینده نیز تیم های قوی تری در لیگ ها خواهیم داشت و نتایج مهمتری را در ارتقاء سطح عملکرد خود بدست خواهیم آورد.
   مهران سرپرست ادامه داد: اجرای برنامه و رویداد مهمی مانند المپیاد استعداهای برتر ورزشی، ابزار، تجهیزات و عواملی کاملا کارشناسی و آموزش دیده می خواهد که در این خصوص تاکنون سفرهایی به شهرستان های قاین، طبس، نهبندان، سرایان و خوسف داشتیم تا تمامی لوازم و امکانات را برای برگزاری، بزرگترین رویداد ورزشی سال 97 ورزش استان، فراهم نمائیم.
   وی بیان داشت: المپیاد استعدادهای برتر ورزشی استان و کشور با هدف تأمین ورزشکار مدال آور برای شرکت در المپیک های جوانان و میادین آسیایی در 41 رشته ورزشی پسران و 29 رشته ورزشی دختران 12 تا 15 سال، هرساله برگزار خواهد شد که خراسان جنوبی، میزبان والیبال دختران کشور خواهد بود.کلیه مسابقات ورزشی المپیاد، باید در سطح شهرستان ها برگزار شود و سپس بعد از برگزاری المپیاد در سطح استانی، تیم های منتخب به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.
   مهران سرپرست گفت: منابع مالی لازم جهت شرکت در المپیاد، در نظر گرفته شده و به زودی به فراخور افراد شرکت کننده در المپیاد به هیات ها تزریق خواهد شد.
   وی در خصوص برنامه های هفته تربیت بدنی بیان کرد: در هفته تربیت بدنی و پاراالمپیک برنامه های خوبی، ویژه ورزش های همگانی کارکنان دولت و معلولین و جانبازان خواهیم داشت و تمامی برنامه های شکل گرفته در ایام مذکور، در سطح استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد.
   وی گفت: افتتاح دفاتر جدید هیات های ورزشی، افتتاح سالن ورزشی بنیاد مسکن، افتتاح خوابگاه ورزشکاران و سالن جلسات مجموعه ورزشی اداره کل و همچنین سالن آمفی تئاتر مجموعه ورزشی آزادی بیرجند نیز به همت خیرین به بهره برداری خواهد رسید.
   مدیر کل ورزش و جوانان در این نشست ادامه داد: زمانی ورزش و جوانان توفیق پیدا می کند که حضور مردم در ورزش های همگانی پررنگ تر شود که این مورد هم مساعدت و همکاری رسانه ها را می طلبد.
   مهران سرپرست گفت: با همکاری آموزش و پرورش طرح استعدادیابی و مشاوره ای برای سنین پایه را آغاز خواهیم کرد و در محل سالن های ورزشی، تست اولیه ورزشی این گروه سنی توسط هیات های ورزشی انجام می شود و در مسیر رشد و توسعه مهارت های ورزشی استعداهای برتر ورزشی استان و کشور به پیش خواهند رفت.
   گالری
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,122,114
تعداد بازدید امروز : 111
تعداد بازدید دیروز : 1,190
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.