جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • برگزاری دومین جلسه گردهمایی مسئولین ستادی و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های خراسان جنوبی

   برگزاری دومین جلسه گردهمایی مسئولین ستادی و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های خراسان جنوبی

   برگزاری دومین جلسه گردهمایی مسئولین ستادی و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های خراسان جنوبی

   مدیر کل ورزش و جوانان استان: تغییر اساسی در نحوه نگرش مدیریتی ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها ضروریست، تمامی واحدهای شهرستانی و ستادی ورزش و جوانان استان در پایان سال 97 باید حداقل 20 درصد افزایش راندمان در تمامی بخش های کاری داشته باشند.


   دومین گردهمایی مسئولین ستادی وروسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های خراسان جنوبی،امروز با حضور مدیر کل و معاونین تشکیل جلسه داد.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان ضمن استماع و بررسی تمامی نکات مطرح شده از سوی مسئولین ستادی و روسای شهرستانی در سه بخش برگزاری این جلسه از تلاش های همکاران ورزش و جوانان استان تشکر کرد و گفت: موضوعات اداری ورزشی و جوانان در ستاد به صورت استانی پیگیری میشود و در ستاد تفاوتی بین شهرستان ها قائل نیستیم.
   سرپرست تأکید کرد: کاهش پست ها در چارت تشکیلاتی ورزش و جوانان استان ها انجام امور را در بدنه ادارات سخت تر میکند که مطمئنا در این خصوص با وزارت هم مذاکره خواهیم کرد.
   وی با اشاره به این مطلب که نیروی انسانی نقشی کلیدی در انجام امور دارند، افزود: برای شهرستان هایی مانند بشرو یه و زیرکوه و دو شهرستان دیگر حداقل یک نفر را به عنوان کارشناس ورزش در نظر می گیریم.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان ضمن گلایه مندی از نحوه تخصیص و حیف و میل شدن اعتبارات در سال های گذشته، گفت : امسال با تمهیداتی که اندیشیده شده ، تلاش میکنیم جلوی اتلاف اعتبارات گرفته شود.
   سرپرست در ادامه صحبت هایش اشاره ای به مباحث مطرح شده در کمسیون ماده 5 گفت: باید نحوه صدور مجوز باشگاه های خصوصی به طریقی برنامه ریزی شود که سرمایه گذار بخش خصوصی حوزه ورزش انگیزه و رغبت لازم برای پای کار ماندن را داشته باشد .
   مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت: تمامی واحدهای شهرستانی و ستادی ورزش و جوانان استان در پایان سال 97 باید حداقل 20 درصد افزایش راندمان در تمامی بخش ها داشته باشند.
   مهران سرپرست، مدیر کل ورزش و جوانان استان در دومین جلسه گردهمایی مسئولین ستادی و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و در خصوص نحوه عملکرد مدیران شهرستانی ادارات ورزش و جوانان، ضمن ابراز رضایت از عملکرد بانوان توانمند و پرتلاش و برنامه محور این تشکیلات در جایگاه ریاست ادارات ورزش و جوانان شهرستان های خوسف و سرایان، گفت: باید تغییر اساسی در نحوه نگرش مدیریتی خود ایجاد کنیم و با نگاهی به روز به منابع انسانی و منابع مالی وضعیت مدیریتی موجود بررسی جدی انجام دهیم .
   سرپرست در خصوص تبدیل وضعیت و ارتقاء رتبه همکاران نیز گفت: مکاتبات و هماهنگی های لازم در خصوص برطرف کردن موانع و مسائل مربوط به احکام کارگزینی همکاران با وزارت مکاتبه شده و بزودی ابلاغ می شوند.
   سرپرست در خصوص لزوم بروز شدن آمار و ارقام سال پایه هر شهرستان، افزود: نرم افزارهای موجود در این حوزه کمک فراوانی به جمع آوری اطلاعات می کند که می بایست مورد استفاده قرار گیرد.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان در این جلسه در خصوص عدم همکاری سایر ادارات شهرستان ها با ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها گفت: این عدم همکاری را به اداره کل با مستندات اعلام کنند تا این اداره کل از طریق استانداری و فرمانداری ها پیگیری نماید.
   وی خاطر نشان کرد: برگزاری المپیاد ورزشی نخبگان ورزشی استان به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی سال 97 استان و کشور باید به صورت خاص و ویژه در شهرستان ها اطلاع رسانی و برنامه ریزی شود.
   فیاض بخش مسئول امور حقوقی اداره کل در بخش ابتدای این نشست و در خصوص مکاتبات حوزه حقوقی گفت: شهرستان ها پاسخگویی سریع و به موقعی به برخی مکاتبات حوزه حقوقی ندارند و یا برداشت درستی از مسائل مطرح شده در مکاتبات ندارند که می بایست در این مورد هم از حوزه حقوقی در مورد چگونگی پاسخگویی به مکاتبات اداره کل پیگیر باشند.
   مسئول امور حقوقی اداره کل توضیحاتی نیز در خصوص سامانه سادا ارائه و اشاره ای به سامانه طراحی شده وزارت و دارایی کرد و افزود: در خصوص مکاتبه گردش ثبتی تنها شهرستان خوسف پاسخگوی مکاتبه مربوطه بوده و برخی شهرستان ها تا کنون در مورد وضعیت کلی املاک و اراضی مربوطه اعم از فاقد سند،دارای سند و تعداد کل املاک اطلاعات کاملی را ارائه نداده اند.
   وی در خصوص شناسه ثبتی هیأت های ورزشی استان و شهرستان ها هم افزود: هماهنگی های لازم با اداره کل ثبت اسناد انجام شده سعی شده روند اخذ شناسه تسهیل شده و امور مربوطه به روش بهتری انجام شود.
   زینی کارشناس حوزه حراست اداره کل نیز خواستار هماهنگی هرچه بیشتر ادارات شهرستان با حراست اداره کل در خصوص مسائل مهم امنیتی شد و با اشاره به لزوم تکمیل فرم های میز خدمت گفت: استقرار میز خدمت و نحوه پاسخگویی به ارباب رجوع از اهمیت بسیاری برخوردار است.
   زینی افزود: رونوشت مکاتبات با شورای تأمین شهرستان ها می بایست برای حراست اداره کل ارسال شود .
   کارشناس حراست اداره کل ورزش و جوانان استان ضمن بیان این مطلب که یکی از وظایف حراست حفاظت و صیانت از شأن و جایگاه یکایک همکاران تشکیلات است خواستار انتقال و اطلاع رسانی سریع و به موقع مسائل چالش برانگیز و حاشیه ساز پیش آمده در هر حوزه ورزش و جوانان شهرستان ها در کوتاهترین زمان ممکن به حراست اداره کل شد و در موضوعاتی چون عدم استفاده از مربیان مرد برای تمرینات بانوان، نحوه برگزاری مراسم مردمی در اماکن ورزشی، لزوم هماهنگی و تکمیل فرم سفرهای خارجی همکاران با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین، به کار گیری نحوه به کارگیری نیروهای داوطلبی در ادارات شهرستان ورزش و جوانان و پیگیری جدی امور مربوط به تحویل و تحول اموال در هنگام تغییر روسای ادارات شهرستان خواستار توجه هرچه بیشتر شد.
   آوان مسئول ارزیابی و رسیدگی به شکایات اداره کل نیز در خصوص لزوم تسریع صدور ابلاغ برای روسای هیأت های شهرستانی که مدت هاست با سرپرست اداره می شوند، بروز رسانی وضعیت مالی و پرداخت قبوض اماکن ورزشی که به هیأت های ورزشی شهرستان ها واگذار شده، وضعیت نامناسب نظافت و نگهداری سالن ها و اماکن ورزشی شهرستان ها، مدیریت و نظارت بر نحوه نگهداری از اماکن ورزشی واگذار شده به دهیاری ها خواستار پاسخگویی سریع به موقع به مکاتبات حوزه ارزیابی و رسیدگی به شکایات شد.
   خسروی سرپرست معاونت امور شهرستان های اداره کل ورزش و جوانان استان ضمن تقدیر و تشکر از حسن توجه ویژه مدیر کل ورزش و جوانان استان در خصوص سفرهای استانی، با تأکید برلزوم پاسخ گویی به موقع ادارات شهرستان ها به مکاتبات حوزه شهرستان ها و ارسال رونوشت مکاتبات با شهرستان ها برای معاونت امور شهرستان ها خواستار هماهنگی هرچه بیشتر حوزه های ستادی و ادارات شهرستان با این معاونت شد .
   نظامدوست مسئول حوزه پژوهش اداره کل ورزش و جوانان استان در خصوص تدوین سند توسعه راهبردی ورزش و جوانان استان گفت: ارسال شاخص های درخواستی این حوزه جهت تکمیل مراحل تدوین سند توسعه از سوی برخی ادارات شهرستان به کندی صورت میگیرد که این موضوع روند تدوین این سند را کند کرده .
   نظامدوست خاطر نشان کرد: برخی روسای ادارات شهرستان ها گویا اعتقادی به تنظیم این سند ندارند و همراهی لازم را در جهت تسریع مراحل تنظیم سند انجام نمی دهند و در ارائه آمار حوزه کاری و شهرستانی خود که می بایست همیشه در دسترس بوده و هر لحظه قادر به ارائه گزارش آنها باشند، کوتاهی می کنند.
   وی افزود: در خصوص تنیم موارد مربوط به تدوین بانک اطلاعاتی ورزشی و سند توسعه، شهرستان ها می توانند از توان نیروهای متخصص و دانشجویان علاقه مند شهرستان ها استفاده کنند و خواستار دقت نظر تمامی همکاران در مورد سند توسعه راهبردی ورزش و جوانان استان شد .
   حسین زاده مسئول در خصوص واذاری اماکن ورزشی به سرمایه گزاران از طریق ماده 27 گفت: در بحث الحاق ماده 2 میتوان از توان خیرین استفاده کرد و در خصوص مسائل مربوط به ماده 10، 6 و 88 هم موارد مد نظر در جهت استفاده هرچه بهتر از ظرفیت های این مواد در جلسه ای ویژه به استحضار روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها خواهد رسید.
   وی خواستار تسریع روند ارسال موارد مربوط به واگذاری اماکن شهرستان ها و دقت نظر و اطلاع رسانی مناسب در برگزاری قانونی این واگذاری ها شد و افزود : اماکن ورزشی به هیچ وجه به هیأت های ورزشی استان واگذار نخواهد شد و می بایست با رعایت قوانین واگذاری در وهله اول در اختیار متقاضیانی از هیأت های ورزشی شهرستان ها قرار گیرد.
   نژاد کارشناس آمار حوزه انفورماتیک اداره کل، ضمن ابراز گلایه مندی از عدم پاسخگویی به موقع ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها گفت: آمار اطلاعاتی شهرستان ها ناقص ارسال می شود و حتی سال اطلاعات ارسالی نیز مشخص نشده و بدون تاریخ مشخص و دقیق، ارسال شده است.
   وی افزود: مسئولین ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها نکات مطرح شده در جلسات آماری اداره کل را کامل به کارشناسان خود منتقل نمی کنند که این موضوع موجب سردرگمی کارشناسان در نحوه پاسخگویی به مکاتبات این حوزه می شود.
   رجبی امین اموال اداره کل نیز در این جلسه موضوعاتی با محوریت، نحوه واگذاری امانی اموال به روستاها و دهیاری ها ، عدم پاسخگویی برخی ادارات ورزش و جوانان شهرستان به مکاتبه اعلام اموال اسقاطی در شهرستان ها و انتقال لوازم بلااستفاده، را مد نظر قرار داد.
   استانستی مسئول امور مالی اداره کل در این جلسه مسائلی از جمله، وارد کردن اطلاعات در سامانه ویژه این مورد، نحوه تقسیم و اختصاص برخی اعتبارات به شهرستان ها، چگونگی پرداخت کسری ها و میزان اعتبارات اختصاص یافته بخش هزینه ای را مطرح کرد .
   هزاری رییس اداره منابع انسانی و پشتیبانی نیز در این جلسه در خصوص ارسال به موقع کارکردها، موارد تأثیر گذار در احکام، ارسال آمار دقیق مرخصی های همکاران اعم از استحقاقی و استعلاجی، شناسنامه های آموزشی همکاران، پیگیری و معرفی کارشناس ویژه میز خدمت خواستار توجه ویژه روسای ادارات شهرستان ها شد.
   محمدی معاون منابع انسانی و پشتیبانی عنوان کرد: در زمان نیاز سنجی اعتبارات مورد نیاز ، می بایست از قبل پیش بینی و با هماهنگی با شهرستان به صورت دقیق بر اساس نیاز سنجیده شود.
   وی افزود: اعتبار مد نظر تا پایان پروژه های عمرانی و مسائل رشد قیمت ها و قیمت تمام شده کار در نظر گرفته شود و در بحث اعتبارات نیز با هماهنگی لازم با فرمانداری ها و جذب سهم ادارات از تمامی ردیف های اعتباری تعیین شود تا از ردیف های اعتباری تخصیص انجام شود.
   در ادامه و در بخش دوم این جلسه حوزه معاونت ورزش در سه گروه ورزش قهرمانی، روستایی و همگانی و بانوان به طرح مسائلی شامل نحوه انتخاب شهرستان ها جهت حضور در مجامع، ارائه گزارش به موقع بازدید از خانه های ورزش روستایی،تکمیل شناسنامه فعالیت خانه های ورزش روستایی، ارسال به موقع گزارش برنامه های مناسبتی مانند هفته دفاع مقدس، ارسال برنامه های اجرایی همزمان با رزمایش محمد رسول ا... ، طرح های پیشگیری از اعتیاد، اعلام برنامه های همگانی به تفکیک هفته تا پایان سال، لزوم اجرای ماده 12 ورزش کارکنان دولت، اجرای دستورالعمل پیرامید، اجرای طرح ملی پارک گام، اجرای طرح محله محور، برگزاری کارگاه عفاف و حجاب ویژه بانوان بر اساس مصوبات وزارتی و کارگاه نقش زنان در عاشورای حسینی، جام نشاط و تندرستی، الزام تعیین نایب رییس هیأت های ورزشی و ارسال اطلاعات مورد نیاز المپیاد ورزشی نخبگان پرداخت.
   کهنسال مسئول امور باشگاه های اداره کل ورزش و جوانان استان نیز نکاتی را در خصوص نرخنامه های ابلاغی به باشگاه های خصوصی و تقسیم بندی شهرستان ها به سه منطقه و سه درجه، اخذ تأییدیه های فنی و حقوقی از سوی ادارات شهرستان، نحوه اخذ پروانه و مدارک لازم در این خصوص و موافقت اصولی احداث و موافقت اصولی بدون زمین بیان کرد.
   مهرور معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در بخش سوم این نشست در خصوص اعلام گزارش عملکرد سازمان های مردم نهاد، چگونگی نحوه گرفتن استعلام طرح های سمن ها جهت دریافت اعتبارات ، دلایل لزوم افزایش کمی سازمان های مردم نهاد استان، لزوم برگزاری کارگاه های ویژه جوانان، لزوم حضور کارشناس امور جوانان اداره شهرستان در مراسم تأیید طرح های سمن، چگونگی شکل گیری گزارش حسن انجام کار ، میزان اعتباردهی به سمن های شهرستانی با توجه به جمعیت شهرستان ها، میزان تسهیلات اختصاص یافته به شهرستان ها از محل طرح های کارا، کارآفرینی و رسالت، میزبانی شهرستان ها در خصوص برگزاری کارگاه های مورد درخواست حوزه جوانان، نحوه گزارش دهی برنامه های مناسبتی، چگونگی گزارش دهی برنامه های اردوهای جهادی و گردشگری، برگزاری مرتب جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ها و برگزاری مناسب برنامه های فرهنگی تربیت بدنی و کنگره 2000 شهید توضیحاتی ایراد کرد.
   نظامی کارشناس امور فرهنگی معاونت امور جوانان نیز به مواردی چون ارزیابی عملکرد ادارات در حوزه عفاف و حجاب، چگونگی ارزیابی شاخص های حقوق شهروندی و برگزاری کنگره های مختلف اشاره کرد.
   بازیار کارشناس حوزه معاونت امور جوانان هم در خصوص نحوه اجرای برنامه های حوزه فرهنگی، دستورالعمل برگزاری همایش ها و جشنواره ها و نمایش فیلم در شهرستان ها، نحوه برگزاری یادواره شهدا و رعایت حسن اخلاق و صداقت در ارائه گزارش آمار عملکردی شهرستان ها نیز مطالبی را عنوان کرد.
   در طول این جلسه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها نیز پاسخگوی سوالات مسئولین ستادی بوده و مطالبی را نیز عنوان کردند.
   لطفیان رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بیرجند، در خصوص راهکاری جهت تأمین برخی تجهیزات و اماکن ورزشی از محل مجمع خیرین ، تحویل اموال شهرستان بیرجند توسط امین اموال سابق اداره شهرستان، مقداری رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بشرویه در خصوص تعیین تکلیف زمین ورزشی روستای کرند، توزیع نامناسب نیروی انسانی در شهرستان ها و مرکز استان و عدم استقرار نیروهای تبدیل وضعیت در محل خدمت تعیین شده و برگزاری کارگاه های قبل و حین و پس از ازدواج با حضور کارشناسان و روانشناسانی از مرکز استان، حق پناه رییس اداره ورزش و جوانان نهبندان در خصوص موافقت اصولی احداث و موافقت اصولی بدون زمین، رمضانی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرایان در خصوص تداخل اجرای برنامه های طرح ملی پارک گام و محله محور با میزبانی مسابقات کشوری، تجهیزات اهدایی اداره کل برای تجهیز خانه جوان سرایان، چهکندی نژاد در خصوص صدور ابلاغ برای روسای پیشنهادی ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها از سوی هیأت های استان ، تخصیص اعتبار مناسب جهت برگزاری برنامه های فرهنگی ورزشی همگانی و روستایی و ذوقی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سربیشه مواردی را در خصوص عدم حضور کارشناس ورزش در شهرستان و عدم وجود بودجه کافی جهت برگزاری مسابقات و برنامه های شهرستانی عنوان کردند.
   گالری
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,122,256
تعداد بازدید امروز : 253
تعداد بازدید دیروز : 1,190
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.