این جشنواره از مورخ 14 تیرماه لغایت 15 تیرماه به میزبانی شهرستان سرایان دهستان مصعبی با شرکت 400 ورزشکار در دو بخش آقایان و بانوان از شهرستانهای: سرایان (3 تیم در هر دو بخش ) ، فردوس، طبس، بیرجند، قاین، سربیشه، بشرویه برگزار شد. شرکت کنندگان در این جشنواره در رشته های هفت سنگ تک نفره، مچ اندازی، چوب کشی، طناب کشی، تیرکمون سنتی رقابت کردند که در نهایت در قسمت آقایان: بیرجند، سرایان و قاین و در قسمت بانوان: سربیشه، سرایان و طبس عناوین اول تا سوم تیمی را کسب کردند. در مراسم اختتامیه مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان، احدی دبیر فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، مهران پور معاون حوزه ورزش اداره کل ورزش و جوانان، علی آبادی دبیر هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، کهنسال رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام، حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه، مهندس رسولی مقدم فرماندار و دیگر مسئولین شهرستانی و محلی در اختتامیه این جشنواره حضور داشتند. رمضانی سرپرست اداره ورزش و جوانان با ارائه گزارش و تقدیر از همه کسانیکه در برگزاری این جشنواره همکاری داشتند بخصوص مسئولین هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی شهرستان، مردم روستای مصعبی که 400 ورزشکار را در منازل خودشون اسکان دادند، از تیم های شرکت کننده در دومین جشنواره تقدیر نمود و بیان داشت: این جشنواره با هدف توجه بیشتر به مناطق روستایی و معرفی فرهنگ و رشته های ورزشی بومی محلی و حفظ میراث معنوی و سنت دیرینه مردمان این سرزمین است و ما باید این ورزش هارا حفظ و توسعه دهیم. اجرای موسیقی سنتی، رقص محلی، حرکات نمایشی ورزشکاران و در پایان معرفی تیم ها و نفرات برتر و اهدای کاپ قهرمانی جشنواره در جوار امام زاده مصیب با حضور پرشور مردم پایان یافت.

در بازی های بومی محلی این جشنواره رشته های هفت سنگ، چوب کشی، تیر و کمان دستی، طناب کشی و مچ اندازی رقابت شد که پس از دو روز رقابت نتایج بدین شرح است؛

در بخش مردان این جشنواره، ورزشکاران شهرستان بیرجند بر سکوی قهرمانی ایستادند شهرستان سرایان و قاین به ترتیب رده های دوم و سوم را کسب کردند.

در بخش بانوان نیز، تیم شهرستان سربیشه بر سکوی قهرمانی ایستاد، تیم سرایان به مقام نایب قهرمانی و تیم طبس در جایگاه سوم قرار گرفتند.

نفرات برتر شهرستان سرایان در رقابت‌های بخش مردان:

در رشته چوب کشی در وزن 60 کیلو گرم حامد خدمتی’ اول، امیر حسینو سوم شد.

در وزن 70 کیلو گرم’ مجید یکتا اول

در وزن 80 کیلوگرم سید مجتبی میرزایی دوم و مایر قویدل سوم

در وزن 95کیلوگرم رشید امیری اول و یاسر رمضانی سوم

در 125کیلوگرم رحیم امیری اول و کاظم کارگر سوم و تیم سرایان به مقام اول این رشته دست یافت.

در رشته هفت سنگ تک نفره:

مجید غلامی دوم

طناب کشی تیمی:

سرایان با رحیم امیری، رشید امیری، جواد احمدی نیک، ایمان احمدی نیک، مهدی هادی نیا، محسن علمی، مهدی علمی، مهدی عطایی دوم شد.

نفرات برتر شهرستان در رقابت های بخش بانوان:

در بخش بانوان این جشنواره و در رشته چوب کشی،

وزن 55 کیلو گرم: راضیه چاقوساز

وزن 60 زهرا بسملی اول

وزن 70 کیلو گرم: طاهره عبداللهی سوم

در 85 کیلو گرم فرزانه ربیعی دوم

در وزن +85 کیلوگرم اسماء بیدل

در هفت سنگ: مرضیه پیروز سوم

طناب کشی تیم ب سرایان با فاطمه حاتمی، نسرین محمودی، جلیله براقی، مریم مرادی، زهرا دولتشناس، زهرا کوهی، ریحانه هادی و سعیده پاسبان دوم شدند.

در رشته تیر و کمان سنتی، اعظم غلامی دوم

مچ اندازی : مریم طهماسبی دوم

گفتنی است نفرات برتر این جشنواره به مسابقات کشوری که در مرداد ماه سال جاری در تبریز برگزار می شود شرکت می کنند.