جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • محمدیان: افزایش سهم زنان از ورزش یکی از سیاستهای کلان وزارت ورزش و جوانان است

   محمدیان: افزایش سهم زنان از ورزش یکی از سیاستهای کلان وزارت ورزش و جوانان است

   محمدیان: افزایش سهم زنان از ورزش یکی از سیاستهای کلان وزارت ورزش و جوانان است

   معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان افزایش سهم زنان از ورزش را یکی از سیاستهای کلان ورزش دانست و گفت: این سهم هم در پرداختن به ورزش و هم حضور در محیط ورزشی به عنوان پر کردن سالم اوقات فراغت، آن هم به طور هدفمند و سازمان یافته مد نظر است.

   فریبا محمدیان در پایان بازی ایران برابر بلغارستان از هفته پنجم لیگ والیبال ملل در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و‌ جوانان اظهار داشت: یکی از سیاستهای کلان ورزش در بخش زنان ،این است که سهم بانوان در این بخش افزایش پیدا کند. این سهم هم در پرداختن به ورزش و هم حضور در محیط ورزشی به عنوان پر کردن سالم اوقات فراغت، آن هم به طور هدفمند و سازمان یافته مد نظر است.
   معاون توسعه ورزش بانوان در بخش دیگری از سخنانش از لیگ والیبال ملل به عنوان رویدادی مهم یاد کرد و حضور بانوان علاقه مند برای تماشای این مسابقات را اقدامی مهم در توسعه ورزش در دو بعد حرفه ای و همگانی دانست.
   او گفت : اینکه بانوان ما در چنین فضاهایی حضور پیدا می کنند و مسابقات را می بینند ممکن است ترغیب شوند تا از همان رشته برای اوقات فراغت شان بهره بگیرند و یا شرایطی فراهم شود که به طور حرفه ای تر این ورزش را پیگیری کنند.
   محمدیان گفت : آنچه که اهمیت دارد این است که شرایطی فراهم شده تا دختر و پسر ما در یک محیط سالم و پرنشاط ضمن اینکه انرژی خود را تخلیه می کنند با یک‌ شادابی به دامن اجتماع باز می گردند.
   محمدیان تصریح کرد: اقداماتی که وزارت ورزش و‌ جوانان در این مسیر انجام می دهد با نگاهی توسعه بخش به ابعاد مختلف ورزش است. آن چه که در میادین مسابقات توسط بانوان به عنوان ورزش قهرمانی و حضور آنها در سالنهای ورزشی به عنوان تماشاگر رخ داده است گواه این است که آن چیزی که در برنامه ها ی ورزشی به رشته تحریر درآمده بود گام به گام در حال اجرایی شدن است و ان شاءالله اتفاقات خوبی رقم می خورد.
   او این موضوع را نیز متذکر شد که محقق شدن برنامه به زمان مکان و قوانین خاصی هم نیاز دارد که می بایست بستر مناسب مهیا شود .
   معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: من از دختران و خواهرانم انتظار دارم با قرار گرفتن در این اماکن، ادبیات و فرهنگ رایج در چنین مکان هایی را تغییر دهند، همانگونه که دختران ورزشکار ما با استمرار حضور در میادین ورزشی و تاکید بر ارزش های کشور ادبیات و دیپلماسی ورزش را تغییر دادند.
   او تاکید کرد چنانچه به این باور برسیم در واقع وزارت ورزش وجوانان ،به اهدافی که وعده هایش را داده با تعامل مردم فهیم و ورزش دوست کشورمان اجرایی و محقق خواهد کرد.
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,119,184
تعداد بازدید امروز : 235
تعداد بازدید دیروز : 1,828
آخرین به روزرسانی : 1398/02/31
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.