جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان زیرکوه برگزار شد:

   تدوین برنامه توسعه شهرستان زیرکوه در دستور کار اولین دیدار جوانان شهرستان با فرماندار زیرکوه

   تدوین برنامه توسعه شهرستان زیرکوه در دستور کار اولین دیدار جوانان شهرستان با فرماندار زیرکوه

   دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان زیرکوه با حضور مدیرکل دفتر امور سیاسی استانداری خراسان جنوبی و سرپرست فرمانداری شهرستان زیرکوه با شرکت پرشور جوانان این شهرستان در محل فرمانداری زیرکوه برگزار گردید.

   به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان زیرکوه، دومین جلسه ستاد سامانداهی امور جوانان این شهرستان با حضور مدیرکل دفتر امور سیاسی استانداری خراسان جنوبی و سرپرست فرمانداری شهرستان زیرکوه و شرکت پرشور جوانان این شهرستان از ساعت 20:30 در محل فرمانداری زیرکوه برگزار گردید.
   در ابتدای این جلسه محمدکاظم ادیبیان دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان زیرکوه ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین در جلسه و تقدیر و تشکر از فرمانداری زیرکوه به جهت برگزاری دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با حضور گسترده جوانان، گزارشی از مصوبات اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان زیرکوه در سال 97 ارائه کرد و دستورکار دومین جلسه ستاد در سال جاری پیرامون تدوین برنامه توسعه شهرستان زیرکوه و بررسی مشکلات جوانان شهرستان را به سمع و نظر حاضرین رساند.
   محمد کریمی مدیرکل دفتر امور سیاسی استانداری خراسان جنوبی و سرپرست فرمانداری شهرستان زیرکوه در اولین دیدار خود با جوانان شهرستان زیرکوه در سالن اجتماعات فرمانداری به بررسی مشکلات جوانان از جمله اشتغال، ازدواج و بیان راهکارهای مقابله با مشکلات سطح شهرستان زیرکوه پرداخت و مهمترین مسئله برون رفت از مشکلات جوانان را خودباوری دانست.
   سرپرست فرمانداری زیرکوه با بیان اینکه امروز بحث بیکاری معضلی در جامعه شده است و کشور ما به سمتی پیش می رود که نیاز به جوانان کارآزموده و اهل هنر و فن دارد و اکنون همه نگاه ها به دانشگاه ها است گفت: دانشگاه ها باید دانشجویانی را تربیت کنند که در صورت اتمام درس بتوانند برای خود و یا دیگران شغل ایجاد کنند، و جوانان نگاهشان را از استخدام دولتی به خصوصی تغییر دهند و به دنبال اشتغال دولتی نباشند.
   کریمی گفت: اساتید و دانشگاه ها باید نگاهشان به آموزش را عوض کنند و این نگاه مبتنی بر ایجاد اشتغال باشد.
   همچنین وی در ادامه اظهار داشت با شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی نخبگان و خیرین شهرستان به دنبال کاهش مشکلات و مشارکت عمومی برای برون رفت از مشکلات بیکاری ، مسکن و ازدواج جوانان هستیم

   محمدکریمی در نشست صمیمی با جوانان فارغ التحصیل شهرستان زیرکوه، اظهارداشت:تا کنون ۳ انقلاب را پشت سرگذاشتیم که موج اول انقلاب کشاورزی بود و در این انقلاب،کار ،کار یدی بود و انقلاب دوم با تولید ماشین بخار در حوزه صنعتی به وقوع پیوست و انقلاب سوم عصر اطلاعاتی است که اوج استفاده از دانش و خرد در این انقلاب اتفاق افتاده است.
   سرپرست فرمانداری زیرکوه با بیان اینکه باید جوانان واقعیت های امروز را بدانند،گفت: سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متقاضی شغل در کشور وجود دارد که باید زمینه اشتغال آنها فراهم شود.
   وی ادامه داد: ۵۰ درصد این متقاضیان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی بدون مهارت کار هستند.
   کریمی بیان داشت:آمادگی مهارت آموزی برای جوانان در سطح کشور وجود دارد و می توانیم با استفاده از ظرفیت فنی و حرفه ای برای آموزش مهارت رایگان استفاده کنیم.
   سرپرست فرمانداری زیرکوه بیان داشت:اگر قرار است کشور از این شرایط بیکاری خارج شود باید تلاش شود هر ایرانی حداقل یک مهارت داشته باشد و هر خانواده یک کارگاه مهارت آموزی باشد.
   وی اذعان کرد:جوان انرژی مازاد دارد و اگر حاکمیت،جامعه و خانواده نتوانند این انرژی مازاد را در جهت درست هدایت کنند،قطعا جامعه دچار مشکلاتی خواهد شد.
   کریمی با اشاره به اینکه یکی از مولفه های جوانان این است که دنبال شادابی و نشاط هستند، خاطرنشان کرد:باید ارتباطمان را با جوان بیشتر کنیم و جوان را به درستی بشناسیم.
   وی با بیان اینکه بیکاری ریشه همه معظلات است، گفت: امروز جوانان ما دو مشکل اصلی دارند که اولی اشتغال و دومی بحث امنیت شغلی است.
   کریمی با بیان اینکه موفقیت یک جامعه فقط در حوزه کار اتفاق می افتد،گفت:یک باور باید در شهرستان زیرکوه شکل بگیرد که ما می توانیم بهتر از شرایط امروز در این شهرستان زندگی کنیم.
   وی تاکید کرد:به دنبال استخدام نباشید دولت بزرگ شده و هزینه های دولت زیاد شده است بنابراین امروز تنها راه نجات کشور و بالندگی کشور این است که دولت کوچک شود.
   کریمی با بیان اینکه انرژی خود را صرف این موضوع کنید که فردای ما باید از امروز بهتر شود،گفت:سیاست امروز سیاست اقتصادی نیست بلکه نگاه منفعت طلبی است بنابراین هر کس عشق به میهن و نظام دارد راهش این است که یک جهاد کاری در خود ایجاد کنیم.

   وی در ادامه به تشکیل مجمع خیرین ازدواج ، برگزاری کارگاه آموزشی توسط سمن ها پیرامون افزایش آستانه تحمل ، برگزاری همایش سرمایه گذاری در شهرستان ، تشکیل تشکل های دانش بنیان در سطح شهرستان ، شناسایی و معرفی افراد توانمند بومی که در شهرستانها و استانهای دیگر مشغول به فعالیت می باشند، استفاده از حوزه تسهیلات اشتغالزایی اشاره کرد.
   در ادامه اسماعیلی ریاست اداره فنی وحرفه ای زیرکوه، رضا صادقی بمرود موسس سمن نسیم آرامش زندگی زیرکوه ، جواد کامکار عضو شورای اسلامی شهر حاجی آباد، خانم کامکار دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور، حسین ابراهیمی فوق لیسانس علوم سیاسی، سلطانی از معتمدین روستای شاهرخت ، احمدی استاد دانشگاه پیام نور به بیان مشکلات جوانان و راهکارهای رفع مشکلات جوانان زیرکوه پرداختند.
   و در پایان مصوبات ذیل به تصویب رسید:
   1-مقرر گردید کلیه ادارات منشور اخلاقی سازمان را در ورودی هر اداره نصب و تکریم ارباب رجوع را سر لوحه کار خود سازند.
   2-مقرر گردید در خصوص همایش سرمایه گزاران در آینده نزدیک با ادارات ذیربط جلساتی برگزار گردد.
   3-مقرر گردید پیگیری و اقدام لازم در خصوص تهیه سند توسعه شهرستان و روستاهای تابعه صورت پذیرد.
   4-مقرر گردید آقای احمدی فعال دانشجویی به عنوان دبیر مشورتی جوانان در خصوص برگزاری نشست های آتی برنامه ریزی و به فرمانداری اعلام تا ترتیب جلسات به صورت فصلی برگزار گردد.
   5-مقرر گردید کلیه ادارات، نهاد ها، سازمان ها، خرید ملزومات اداری و غیره را از شهرستان زیرکوه تهیه نمایند.
   6- مقرر گردید در صورت آماده بودن زمینه های لازم در خصوص جلسات بین بخشی در زمینه اشتغال و جوانان اقدام گردد.
   7-مقرر گردید از مدیران استانی، ورزش وجوانان، ابفار، حمل و نقل، گردشگری، صندوق کار آفرینی امید و تمامی اداراتی که نیاز به حضورشان می باشد در جلسات بعدی دعوت به عمل آید.
   8- مقرر گردید در خصوص بکارگیری نیروها خصوصا در مهد های کودک، معلمین حق التدریس از نیروهای مجرب دعوت به عمل آید.
   9-مقرر گردید بانک اطلاعاتی فارغ التحصیلان و جوانان جویای کار از طریق اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی احیا گردد.
   10-مقرر گردید از سوی شبکه بهداشت و درمان نظارت کامل بر یکشنبه بازار اعمال گردد.
   11- مقرر گردید ترتیبی اتخاذ گردد تا بانوان از سالنهای ورزشی استفاده لازم را نمایند.
   12= مقرر گردید جلساتی با سمن های موجود برگزار و از مدیرکل ورزش وجوانان، مجمع جوانان استان و مدیر کل بهزیستی در این جلسات دعوت به عمل آید.
   13- مقرر گردید در جلسه کار گروه سلامت مصوب گردد و از ارائه محصولات غذایی غیر بهداشتی خصوصا یکشنبه بازار جلوگیری به عمل آید.
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,972,642
تعداد بازدید امروز : 1,663
تعداد بازدید دیروز : 2,493
آخرین به روزرسانی : 1398/01/06
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.