جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • سمن ها پرچم دار آگاهی بخشی و نظام مندی برای چگونگی ارتباط با دستگاه های اجرایی

   استاندار خراسان جنوبی در آیین افتتاح خانه جوان:

   سمن ها پرچم دار آگاهی بخشی و نظام مندی برای چگونگی ارتباط با دستگاه های اجرایی

   سمن ها پرچم دار آگاهی بخشی و نظام مندی برای چگونگی ارتباط با دستگاه های اجرایی

   دکتر مروج الشریعه: باید نقش سمن ها قوت بالاتری بگیرد، در بعضی جاها سمن باید راهبرد، استراتژی برای حکومت، نظام و دولت تبیین کند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان، با حضور دکتر مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی خانه جوان استان افتتاح و راه اندازی شد.
   در این آیین دکتر مروج الشریعه در خصوص نقش و جایگاه سمن ها بیان داشت: نقش آفرینی سمن ها آگاهی بخشی برای همه مسائل است.
   استاندار خراسان جنوبی افزود: سازمان های مردم نهاد به قدری از لحاظ موضوعی در حال گسترش است که بخشی از امنیت انتظامی جامعه را به پلیس یاران واگذار می کنیم و بهتر است این هم در قالب یک سمن تعریف شده شکل بگیرد.
   وی اظهار داشت: باید نقش سمن ها قوت بالاتری بگیرد، در بعضی جاها سمن باید راهبرد، استراتژی برای حکومت، نظام و دولت تبیین کند.
   مروج الشریعه تصریح کرد: وظیفه ذاتی اداره کل ورزش و جوانان پیگیری مسائل جوانان است چون 50 درصد واژه این وزارتخانه جوانان است.
   استاندار خراسان جنوبی گفت: سمن باید برای دستگاه اجرایی برنامه داشته باشد، پرچم آگاهی بخشی و نظام مندی برای چگونگی ارتباط با دستگاه های اجرایی را سمن ها باید بیان کنند.
   وی افزود: بخشی از این موضوع توسط وزیر ورزش و جوانان با عنوان ستاد رسیدگی به امور جوانان که به استانداران هم ابلاغی در این خصوص داده شده، در حال پیگیری است.
   دکتر مروج الشریعه اظهار داشت: با کمک نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مردم باید ایجاد صندوق اعتباری جوانان در بودجه سال 1398 پیش بینی شود.
   به گفته وی، جوانان باید از نمایندگان مجلس مطالبه گری کنند، نمونه تجربه شده استفاده از صندوق اعتباری در کشور کم نیست، امروز اگر در مسائل حوزه کشاورزی با فعالیت های متنوع در سطح یک روستا، توفیقی حاصل شده به دلیل اعتبارات بانک کشاورزی نبوده بلکه مربوط به 109 صندوق اعتباری در این حوزه است.
   استاندار خراسان جنوبی گفت: هر استانی که توانسته سازوکار صندوق های اعتباری بخش کشاورزی را بیشتر ایجاد کند از امکانی که نظام در قانون پیش بینی کرده اند بهتر استفاده می کند.
   مروج الشریعه یادآور شد: اگر همت باشد خراسان جنوبی استان پایلوت تبیین و تدوین صندوق اعتباری جوانان می شود و بعد به 30 استان کشور ارسال می شود.
   وی گفت: مدیر کل ورزش و جوانان استان در راه اندازی تالار گفت و گوی جوان اقدام کنند، این تالار بسیار با ارزش است و باید جوان باوری در جامعه نهادینه شود.
   استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی روحیه بسیار خوب و نگاه برنامه ای به مسائل دارد که باید از ظرفیت وی در استان استفاده شود.
   وی ادامه داد: اگر قرار باشد بعد از 40 سال که از زمان استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی می گذرد شرایط بهتری را برای آینده متصور باشیم حضور پررنگ و مشارکت مردم در همه ابعاد این را تضمین می کند.
   استاندار خراسان جنوبی گفت: روش های این مشارکت مردمی در بخش های مختلف تخصصی در عرصه های مختلف فعالیتی به وسیله اقشار گوناگون سازمان های مردم نهاد هستند.
   در این مراسم خانه جوان خراسان جنوبی در ساختمان قبلی سازمان ملی جوانان سابق استان راه اندازی شد.
   خراسان جنوبی 202 هزار و 664 هزار نفر جمعیت جوان دارد و 20 سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان استان فعال است.
   گالری
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,786,444
تعداد بازدید امروز : 558
تعداد بازدید دیروز : 1,346
آخرین به روزرسانی : 1397/10/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.