جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • دبستان پسرانه شاهد شهید رحیمی بیرجند دارنده اولین زمین چمن مصنوعی مینی گلف استان

   دبستان پسرانه شاهد شهید رحیمی بیرجند دارنده اولین زمین چمن مصنوعی مینی گلف استان

   دبستان پسرانه شاهد شهید رحیمی بیرجند دارنده اولین زمین چمن مصنوعی مینی گلف استان

   صبح امروز اولین زمین چمن مصنوعی مینی گلف دانش آموزی استان در محل دبستان پسرانه شاهد شهید رحیمی بیرجند افتتاح و به بهره برداری رسید.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی و به نقل از مریم بهدانی رییس هیأت گلف استان، صبح امروز اولین زمین چمن مصنوعی گلف دانش آموزی استان با اعتباری بالغ بر بیست میلیون ریال و از محل اعتبارات هیأت گلف استان در محل دبستان پسرانه شاهد شهید رحیمی بیرجند، با حضور مهرانپور معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان، افتتاح و به بهره برداری رسید.
   مهرانپور معاون توسعه امور ورزش استان ضمن تشکر از زحمات بهدانی رییس هیأت استان و مهندس مهرجویان در احداث زمین چمن مصنوعی مینی گلف این آموزشگاه گفت صرف اعتبار در بهسازی وضعیت زیرساخت های ورزش در مدارس به هیچ عنوان هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری برای آینده ورزش استان و کشور است
   بهدانی رییس هیأت گلف استان با بیان این مطلب که آموزش و پرورش و جمعیت دانش آموزی زیر ساخت های اصلی ورزش هر کشوری محسوب می شوند، افزود: در تلاش هستیم در صورت تأمین اعتبار لازم، در مدارس دیگر هم که علاقمند احداث زمین های مینی گلف مصنوعی باشند با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش زمین هایی از این دست را احداث کنیم و معتقدیم که مدارس مقطع ابتدایی مناسب ترین مکان برای استعدادیابی رشته مهیج و پر نشاط مینی گلف می باشند.
   وی گفت : هیأت گلف استان خراسان جنوبی در نظر دارد به زودی طرح استعدادیابی همگانی گلف را با هدف کشف و آموزش افراد مستعد و علاقمند به گلف در بیرجند برگزار کند .
   بهدانی افزود: ورزش گلف ، رشته ورزشی آرام و لذت‌بخشی است که ورزشکار را از فواید بسیار زیادی بهره‌مند می سازد. وی خاطر نشان کرد: بازی گلف باعث کاهش سطح کلسترول بد (LDL) و در نهایت باعث کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی در افراد می‌شود، گلف به افزایش سرعت متابولیسم کمک و کاهش وزن را آسان‌تر می‌کند و یک دور بازی گلف حدود 300 کالری را در یک ورزشکار مبتدی که یک ساعت گلف بازی می‌کند، می‌سوزاند.
   بهدانی افزود: تمرینات وزنی استقامتی ورزش گلف برای استخوان‌های بندی دانش آموزان در مقاطع ابتدایی بسیار مناسب هستند و انجام تمرین‌های وزنی استقامتی این رشته 2 تا 3 بار در هفته توده عضلانی اندک آنها را افزایش می‌دهد و به تقویت اسکلت بدنی شان کمک کرده و این نوع تمرین‌ها همچنین در سنین بالا تر به پیشگیری از پوکی استخوان کمک می‌کند.
   مریم بهدانی رییس هیأت گلف استان، این ورزش مفرح و پر هیجان را یک بازی اجتماعی مناسب برای نوجوانان دانست که با سازو کاری مناسب در دانش آموزان مقدار آندروفین خون را افزایش می‌دهد و ضمن ایجاد قدرت بالای تمرکز ذهنی در آنها به داشتن احساس کلی سلامتی و دیدگاه مثبت فکری نیز در خردسالان و نوجوانان کمک می‌کند .
   شایان ذکر است سال گذشته اولین مجموعه زمین های چمن مصنوعی گلف سرپوشیده استان در بیرجند افتتاح شد
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,789,091
تعداد بازدید امروز : 261
تعداد بازدید دیروز : 1,159
آخرین به روزرسانی : 1397/11/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.