جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • پیش بینی افق بسیار خوبی برای ورزش و جوانان خراسان جنوبی در سال 97

   در آخرین نشست خبری سال 96 ورزش و جوانان استان؛

   پیش بینی افق بسیار خوبی برای ورزش و جوانان خراسان جنوبی در سال 97

   پیش بینی افق بسیار خوبی برای ورزش و جوانان خراسان جنوبی در سال 97

   دکتر افضل پور در آخرین نشست مطبوعاتی سال 96: نقل قول ها را به همانگونه که گفته میشود منتقل کنیم نه پررنگ تر و نه کم رنگ تر

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، امروز آخرین نشست خبری سال 96 دکتر افضل پور مدیر کل ورزش و جوانان استان با محوریت گزارش دهی در حوزه های عمرانی ، جوانان و ورزش برگزار شد.
   دکتر افضل پور در خصوص امکان ایجاد باشگاه لیگ برتری در یک رشته ورزشی در خراسان جنوبی گفت: هندبال طبس در لیگ کشوری قرار داشته و یک گام تا رسیدن به لیگ برتر فاصله دارد، همچنین تیم هندبال عماد نظام فردوس و منیزیوم فردوس جایگاه خوب و ظرفیت مناسب برای رسیدن به لیگ برتر را دارد.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: اگر با نگاه پشتوانه سازی، بخش های خصوصی ورود کرده و تیم ها حامی مالی داشته باشند تا پنج سال آینده در لیگ برتر در رشته های مختلف ورزشی، ورزش استان درخشش خوبی خواهد داشت.
   وی گفت: فوتبال استان نیاز به پشتوانه سازی داشته و اگر بخواهیم در لیگ دسته 2 تیم داشته باشیم، هدف اولیه در این خصوص مهم است.
   دکتر افضل پور تصریح کرد: اگر هدف ما فقط حضور تیم دسته 2 در لیگ باشد، 6 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد اما اگر هدف درخشش در لیگ باشد 13 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم چون 80 درصد بازیکن ها باید از خارج استان باشد.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان افزود: جذب حمایت بخش خصوصی از فوتبال توسط سرمایه گذاران خارج از استان با این رویکرد که باعث بی انگیزگی ورزشکاران بومی ما نشود بسیار مطلوب و هدفمند خواهد بود و انتظار می رود درفوتبال استان برای کسب نتایج بهتر برنامه ریزی های کاملا کارشناسی شده انجام شود.
   وی در خصوص افزایش اعتبار در هیاتهای ورزشی گفت: اگر اعتبار یک هیات در سال جاری نسبت به سال قبل چهار برابر شده باشد باید در عملکرد هیات تاثیرگذار باشد و اصحاب رسانه باید با مطالبه گری سراغ هیات ها رفته و از آنها گزارش عملکرد بگیرند.
   دکتر افضل پور اضافه کرد: اعتبار تخصیص یافته به هیات های ورزشی جهت فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز ورزشکار است و اداره کل ورزش و جوانان هم حمایت همه جانبه دستگاه از هیاتهای فعال و با انگیزه را بیش از پیش خواهد داشت.
   مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: با ریل گذاری هایی که امسال در حوزه ورزش و جوانان ایجاد شده، سال 1397 هم در ورزش قهرمانی و در ورزش همگانی، روستایی و عشایری وضعیت خراسان جنوبی درخشان خواهد بود.
   وی در خصوص شیوه نظارت بر خانه های ورزش روستایی استان گفت: مدیریت خانه های ورزش روستا با دهیاری هاست اما نظارت ویژه آن توسط اداره های ورزش وجوانان شهرستان هاست.
   دکتر افضل پور درباره وضعیت ورزشگاه 15 هزار نفری غدیر بیرجند گفت: نبود اعتبار استانی و حتی ملی برای نگهداری این ورزشگاه از مشکلات این مجموعه است، بعنوان مثال تعویض فیلتر آب این مجموعه 200 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد چراکه زمین چمن آن باید با آب تسویه شده آبیاری شود.
   وی گفت: ورزشگاه 15 هزار نفری غدیر در سال به سه میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در سال جاری هیچ اعتبار استانی برای آن لحاظ نشد.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ارزیابی مجموعه ورزش و جوانان استان در سال 1395 در بخش متوسط قرار دارد.
   دکتر افضل پور درخصوص جلسات شورای ساماندهی امور جوانان گفت: با توجه به حضور مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی و نگاه ویژه وی به حوزه جوانان جلسات شورای ساماندهی امور جوانان در سال جاری به شکل منظم تشکیل شده است و در سه ماه اخیر 2 جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان برگزار شد که اقدامی مطلوب بود و در مدت 12 ماه سال 1395 فقط یک جلسه این ستاد تشکیل شد.
   وی در خصوص وضعیت پروژه های نیمه تمام این حوزه و اعتبارات مورد نیاز آنها گفت: 80 پروژه ورزشی نیمه تمام در استان داریم که آغاز آنها مربوط به سال 1385 است که به دلیل کمبود اعتبار نیمه تمام مانده است، در حال حاضر مشکل بیشتر این پروژه ها رفع شده و ادامه روند عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: در سال جاری از محل مالیات بر ارزش افزوده 130 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و تاکنون 54 درصد آن تخصیص یافته و از همین محل برای 30 پروژه عمرانی بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی اعتبار لحاظ شد.
   وی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات انجام شده در سال جاری در حوزه ورزش پرداخت و گفت: امسال کسب مدال توسط ورزشکاران این استان در مسابقات قهرمانی کشور 82 درصد، مسابقات آسیایی 100 درصد و مسابقات بین المللی 575 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است و در مجموع سال 96 در همه شاخص های ورزشی پیشرفت قابل توجهی به دست آمده است.
   دکتر افضل پور بیان کرد: 6 درصد تعداد مربی، 10 درصد تعداد ورزشکاران سازمان یافته، 123 درصد میزبانی مسابقات کشوری، منطقه ای و اردوهای تیم ملی، 300 درصد اعزام به مسابقات جهانی، 200 درصد مسابقات آسیایی، 11 درصد مسابقات بین المللی و 28 درصد اعزام به مسابقات کشوری نسبت به مدت مشابه سال 1395 رشد داشته است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی بیان کرد: سال 1396 با همکاری و تلاش همه دلسوزان ورزش و جوانان، این حوزه روی ریل توسعه قرار گرفته و موفقیت های بزرگی حاصل شده است.
   وی افزایش 13 درصدی اعتبار حوزه جوانان، 100 درصدی اعتبارنامه سمن ها، 100 درصدی حمایت از طرح های سازمان های مردم نهاد و کلنگ زنی خانه جوان شهرستان طبس با جذب اعتبار 30 میلیارد ریال را از اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان در سال جاری ذکر کرد.
   افضل پور گفت: تعداد خانه های ورزش روستایی را در سال جاری با حمایت وزارت ورزش و جوانان گسترش دادیم و تا پایان فروردین ماه سال آینده، 70 خانه ورزش روستایی تجهیز می شود.
   وی افزود: در زمینه کمک مالی به هیات های ورزشی استان، افزایش کمک سه تا هفت برابری نسبت به سال قبل را داشتیم و در ورزش همگانی در نیمه دوم سال جشنواره های متعدد در نقاط مختلف استان برگزار شد که قابل توجه است.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه جذب خیران ورزش یار در سال جاری 30 پروژه ورزش ساز داریم و خیران ورزش یار استان تمایل زیادی به ساخت اماکن ورزشی به ویژه گودهای باستانی دارند و این موضوع ریشه در اعتقادات مذهبی مردم استان دارد.
   دکترافضل پور اظهار کرد: 10 پروژه عمرانی در شهرهای مختلف در سال جاری افتتاح شد و 130 میلیارد ریال اعتبار تملک از بخش مالیات بر ارزش افزوده در بخش عمرانی داریم که اگر همه آن تخصیص یابد اتفاق خوبی در پروژه های عمرانی رخ می دهد.
   وی گفت: هم اکنون قرارداد بسیاری از پروژه های عمرانی منعقد شده و در حال اقدام است و نیمه نخست سال 1397 تعداد قابل توجهی از این پروژه ها افتتاح خواهد شد.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان در پایان افزود: هرچند هنوز با نقطه مطلوب فاصله وجود دارد اما گام های بسیار خوبی در توسعه ورزش و جوانان برداشته شده است و امیدواریم با برنامه ریزی، تلاش مضاعف، صمیمیت و همدلی این روند رو به رشد در سال 1397 ادامه یابد.
   .
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,730,616
تعداد بازدید امروز : 1,598
تعداد بازدید دیروز : 2,474
آخرین به روزرسانی : 1397/09/26
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.