جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • آیین تجلیل از برترین های سال 96 ورزش و جوانان خراسان جنوبی

   اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی برگزار کرد؛

   آیین تجلیل از برترین های سال 96 ورزش و جوانان خراسان جنوبی

   آیین تجلیل از برترین های سال 96 ورزش و جوانان خراسان جنوبی

   دکتر افضل پور: کسب مدال های ورزشکاران استان در میادین کشوری 82 درصد، آسیایی 100 درصد و بین المللی 575 درصد نسبت به سال 95 رشد داشته است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی: شب گذشته آیین تجلیل برترین های سال 96 ورزش و جوانان استان برگزار شد.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این آیین گفت: امسال در همه شاخص های ورزشی پیشرفت قابل توجهی به دست آمده است.
   وی بیان کرد: 6 درصد تعداد مربی، 10 درصد تعداد ورزشکاران سازمان یافته، 123 درصد میزبانی مسابقات کشوری، منطقه ای و اردوهای تیم ملی، 300 درصد اعزام به مسابقات جهانی، 200 درصد مسابقات آسیایی، 11 درصد مسابقات بین المللی و 28 درصد اعزام به مسابقات کشوری نسبت به مدت مشابه سال 1395 رشد داشته است.
   دکتر افضل پور بیان کرد: سال 1396 با همکاری و تلاش همه دلسوزان ورزش وجوانان، این حوزه روی ریل توسعه قرار گرفته و موفقیت های بزرگی حاصل شده است.
   وی افزایش 13 درصدی اعتبار حوزه جوانان، 100 درصدی اعتبارنامه سمن ها، 100 درصدی حمایت از طرح های سازمان های مردم نهاد و کلنگ زنی خانه جوان شهرستان طبس با جذب اعتبار 30 میلیارد ریال را از اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان در سال جاری ذکر کرد.
   مدیر کل ورزش و جوانان استان افزود: همچنین برگزاری جشنواره نشاط و امید، یکصد کارگاه برای زوج های جوان، افزایش 100 درصدی نشست با جوانان، اجرای 320 برنامه در خصوص سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و افزایش 100 درصدی برنامه های مربوط به جوانان در سطح استان از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه است.
   دکتر افضل پور ادامه داد: همچنین تاسیس مجمع استانی سازمان های مردم نهاد، هشت سمن جدید از ابتدای سال جاری، اجرای طرح کاهش آسیب های اجتماعی و برگزاری جلسات ستاد ساماندهی جوانان از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه جوانان است.
   وی گفت: تعداد خانه های ورزش روستایی را در سال جاری با حمایت وزارت ورزش و جوانان گسترش دادیم و تا پایان فروردین ماه سال آینده، 70 خانه ورزش روستایی تجهیز می شود.
   سکاندار ورزش و جوانان استان افزود: در زمینه کمک مالی به هیات های ورزشی استان، افزایش کمک سه تا هفت برابری نسبت به سال قبل را داشتیم و در ورزش همگانی در نیمه دوم سال جشنواره های متعدد در نقاط مختلف استان برگزار شد که قابل توجه است.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه جذب خیران ورزش یار در سال جاری 30 پروژه ورزش ساز داریم و خیران ورزش یار استان تمایل زیادی به ساخت اماکن ورزشی به ویژه گودهای باستانی دارند و این موضوع ریشه در اعتقادات مذهبی مردم استان دارد.
   وی اظهار کرد: 10 پروژه عمرانی در شهرهای مختلف در سال جاری افتتاح شد و 130 میلیارد ریال اعتبار تملک از بخش مالیات بر ارزش افزوده در بخش عمرانی داریم که اگر همه آن تخصیص یابد اتفاق خوبی در پروژه های عمرانی رخ می دهد.
   دکتر افضل پور گفت: هم اکنون قرارداد بسیاری از پروژه های عمرانی منعقد شده و در حال اقدام است و نیمه نخست سال 1397 تعداد قابل توجهی از این پروژه ها افتتاح خواهد شد.
   وی افزود: هرچند هنوز با نقطه مطلوب فاصله وجود دارد اما گام های بسیار خوبی در توسعه ورزش و جوانان برداشته شده است و امیدواریم با برنامه ریزی، تلاش مضاعف، صمیمیت و همدلی این روند رو به رشد در سال 1397 ادامه یابد.
   وی گفت: بسیاری از سازمان ها و نهادها که امکان سرمایه گذاری در ورزش را دارند هنوز به این باور نرسیده اند که ورزش یک پدیده اجتماعی است که قدرت زیادی برای اثرگذاری در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... دارد.
   وی بیان کرد: نگاه تفریحی و تفننی به ورزش درست نیست و وظیفه داریم برای حفظ خانواده، فرزندان و جامعه فرصت ورزش را فراهم کنیم چون ورزش زمینه رشد اجتماعی را در فرزندان ایجاد می کند و شاخص سلامت و شادابی و نشاط را در جامعه بالا می برد.
   دکتر افضل پور در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به این که اداره کل ورزش و جوانان با مشکلات متعدد مواجه بود گفت: مدت 16 ماه است که سکان اداره کل ورزش و جوانان استان را در دست دارم و ابتدای حضورم در این جایگاه اداره کل با مشکلات عدیده ای روبرو بود.
   وی اظهار کرد: در آن دوره اعتبارات مانده از سال های قبل، پروژه های عمرانی بلاتکلیف، ساختار سازمانی غیر منسجم، وضعیت نامشخص برخی پست های سازمانی و تشکیلاتی و وضعیت نامشخص بعضی هیات های ورزشی، اعتبار مالی کم هیات ها و ... از مشکلات مجموعه ورزش و جوانان استان بود.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: با همکاری و تلاش مضاعف همه همکاران در این مجموعه موفق شدیم بسیاری از اعتبارات اضافی که در حوزه های عمرانی پرداخت شده بود را به اداره کل ورزش و جوانان برگشت دهیم، همچنین پروژه های عمرانی سازمان داده و تعیین تکلیف شد و بدهی پیمانکاران را تا حد توان پرداخت کردیم.
   وی بیان کرد: با ساز و کار جدیدی که ترسیم شده ، بیشتر هیات های ورزشی خراسان جنوبی موفق به تحویل مدیریت سالن های ورزشی شدند.
   دکترافضل پور گفت: 2 تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در خصوص سرمایه گذاری در شهرستان قائنات برای احداث سالن ورزشی 3 هزار نفری و کمک به تکمیل استخر شهرستان خوسف منعقد شد.
   در این آیین با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از 85 ورزشکار ملی پوش، حامیان برتر ورزش و جوانان، دعوت شدگان به اردوهای تیم ملی، داوران، فعالان حوزه ورزش و جوانان و سازمان های مردم نهاد استان تجلیل شد.
   گالری
   اخبار مرتبط
خراسان جنوبی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,786,430
تعداد بازدید امروز : 544
تعداد بازدید دیروز : 1,346
آخرین به روزرسانی : 1397/10/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.